Gdzie ta cisza, jakiej nie zna nikt…
powrót

Kto choć raz w życiu nie oddychał górskim, a polskim powietrzem, kto go nie skosztował z przyprawą świeżości porannej, ten nigdy nie pojmie tej tajemniczej, błogosławionej władzy, jaką góry wywierają na wszystkie zmysły, czucia, na cała istotę człowieka; zdaje się, że przyroda rozkochana we wdziękach Boga, weselsza tutaj niż gdzie indziej, swobodniejsza, udziela swojego szczęścia każdemu, co na równi z nią Boga czuć potrafi.”

Seweryn Goszczyński: Dziennik podróży do Tatrów, 1832

 

Ażeby doznać tej „tajemniczej błogosławionej władzy” wystarczy godzina jazdy z zatłoczonego Krakowa. Trudno uwierzyć, że leżące tak blisko krakowskiej i śląskiej aglomeracji Gorce pozostały miejscem, gdzie przyroda udziela swego szczęścia każdemu, kto umie dostrzec i cieszyć się jej pięknem.

Kiedy Gorce są najpiękniejsze? Wiosną, gdy na wielu polanach jest „siwiucko” od krokusów, czy latem, gdy podczas wędrówek przez pachnące żywicą świerczyny orzeźwia nas przyjemny chłód? A może zauroczą nas wielobarwne jesienne buczyny lub zimowy puch, pod którym głęboko drzemie gorczańska przyroda? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam turystom. Każdy odnajdzie tu swoją ulubioną porę roku i miejsca, do których niechybnie

będzie wracał.

Źródło: Przewodnik GORCE dla prawdziwego turysty, Oficyna Wydawnicza REWASZ, Pruszków 2004


09/04/2015

Sprawdź warunki na stoku

Dostepność wyciągów:
  • Mały: NIE Średni: NIE Duży NIE
  • Warunki narciarskie: -----
  • Pokrywa śniegu: ----- cm

Prowadzimy naukę jazdy

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek 14.00 - 19.00

Sobota-Niedziela 9.00 - 19.00

Poznaj naszych partnerów