Zawody na zakończenie projektu „Jeżdżę z głową”
powrót

Niedziela, 8 marca, obfitowała w emocje na stacji narciarskiej w Lubomierzu. Zorganizowano tam bowiem zawody na zakończenie projektu „Jeżdżę z głową”. Zmagania finałowe zostały przeprowadzone w ramach dodatkowych zajęć. Udało się to dzięki ofiarności i zaangażowaniu sponsorów, tj. instruktorów nauki jazdy na nartach, Stacji Narciarskiej Lubomierz SKI oraz Firmie Przewozowej „Żak”.

Przy pięknej pogodzie i bardzo dobrych warunkach na stoku, dzieci wraz z rodzicami miło spędziły niedzielne popołudnie. Po zakończonych zawodach każdy z uczestników został udekorowany medalem, a na pamiątkę otrzymał dyplom uczestnictwa. Dekoracji medalowej dokonał Bolesław Żaba Wójt Gminy wraz z Janem Wojciarczykiem Wiceprzewodniczącym Rady.

W zajęciach nauki jazdy na nartach wzięło udział 108 uczniów. Kurs trwał od 1 do 28 lutego i obejmował 20 godzin lekcyjnych. Koszt projektu to ponad 65.000 zł, z czego 30.400 zł to dofinansowanie Województwa Małopolskiego, 25.780 – środki z budżetu gminy, 9.600 – opłaty rodziców dzieci uczestniczących w projekcie.

Od wielu lat realizatorem projektu jest Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół.

W przyszłym roku planowane są zmiany współfinansowania projektu przez Urząd Marszałkowski. Jednym z założeń będzie zakup sprzętu do uprawiania narciarstwa biegowego tzw. biegówek. Zmienimy zatem trochę kierunek rozwoju naszych pociech.

Zdjęcia z zawodów oraz wyniki można znaleźć w zakładce "galeria"

Agata Chorągwicka


11/03/2015

Sprawdź warunki na stoku

Dostepność wyciągów:
  • Mały: NIE Średni: NIE Duży NIE
  • Warunki narciarskie: -----
  • Pokrywa śniegu: ----- cm

Prowadzimy naukę jazdy

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek 14.00 - 19.00

Sobota-Niedziela 9.00 - 19.00

Poznaj naszych partnerów